Wybory do Sejmiku – województwo śląskie

W miniony czwartek, okręg Podbeskidzie Partii Razem gościł członka zarządu krajowego, Adriana Zandberga. W związku z tym, w naszym biurze zorganizowaliśmy konferencję prasową, podczas której rozmawialiśmy o planach Razem na kampanię sejmikową, przedstawiliśmy naszych kandydatów i kandydatki do sejmiku oraz filary naszego programu samorządowego. Pierwsze cztery miejsca na liście kandydatek i kandydatów do sejmiku zajmują:
1. Agnieszka Lamek-Kochanowska – lat 50, mieszkanka Śląska Cieszyńskiego, od 20 lat wraz z mężem mieszka w Bielsku-Białej, z wykształcenia jest antropolożką kultury. W Razem działa aktywnie od samego początku, od czerwca 2015 roku. Jest członkinią Zarządu Okręgu Razem Podbeskidzie. Współorganizowała demonstracje Czarnego Protestu BB. Sprawy, które najbardziej ją zajmują to: jakość usług publicznych, prawa kobiet i transport publiczny.
2. Jarosław Hess – od urodzenia mieszka w Bielsku-Białej. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo zajmuje się redakcją techniczną dla krajowych wydawnictw. Od wielu lat wolontaryjnie zajmuje się działalnością społeczną i kulturotwórczą w naszym mieście. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Uwaga Kultura, pomysłodawcą i współtwórcą Ośrodka Kreatywności Obywatelskiej. Od ponad dekady prowadzi spotkania dyskusyjne Kawiarni Filozoficznej, a od paru lat – Klubu Książki przy Bibliotece Pedagogicznej w Bielsku-Białej. W Razem działa aktywnie od samego początku, czyli od kwietnia 2015 r. Jest członkiem Zarządu Okręgu Podbeskidzie.
3. Katarzyna Gasparska – lat 28, pochodzi z Bielska – Białej, ukończyła filologię polską na Akademii Techniczno – Humanistycznej w Bielsku, zawodowo zajmuje się marketingiem internetowym. Tematy, którymi najbardziej jest zainteresowana to: prawa kobiet, sytuacja mieszkaniowa w Polsce, prawa pracownicze, prawa zwierząt.
4. Szymon Kania – wychowywał się w kontrastach – wśród ziomków z biednej dzielnicy Białej i bogatych dzieciaków z prywatnego liceum. Pracował jako barman, kelner i pracownik fizyczny. Obecnie pracuje w dwóch Kancelariach prawnych, a po godzinach pomaga ludziom, których nie stać na profesjonalnego pełnomocnika.
Po konferencji, przy kawie i herbacie rozmawialiśmy z mieszkankami Bielska-Białej o nadchodzących wyborach samorządowych i wzięciu przez samorządy większej odpowiedzialności za zapewnienie dobrej jakości opieki zdrowotnej.
Dziękujemy za wizytę, na pewno będziemy ją mile wspominać!

Relację z konferencji znajdziecie tutaj

 

Processed with VSCO with a9 preset

Processed with VSCO with a9 preset

Processed with VSCO with a9 preset

Processed with VSCO with a9 preset

Processed with VSCO with a9 preset

 

SHARE IT:

Comments are closed.